Žádost

Opencard končí a nastupuje zelená Lítačka. Novinka se stala konečně aktuální a my Vám nyní prozradíme jak si žádost o lítačku podat.

Lítačka – Co je to?

Určitě jste již o nové pražské kartě na MHD slyšeli. Seznámení s touto čipovou kartou mělo poměrně velký náskok a to hlavně kvůli tomu, aby se na přechod všichni dostatečně připravili. Většina lidí má totiž ráda zavedené pořádky a někdo změny snáší hůře.

Dnes už lítačku znají téměř všichni – hlavně tedy pražáci. Používá ji již několik tisíc lidí a další tisíce postupně přejdou ze staré Opencard po vypršení její platnosti.

Jak požádat o Lítačku?

Vždy je lepší se na něco připravit předem a znát průběh celého procesu. Jak si vlastně zažádat o to, aby Vám lítačka mohla být vystavena?

Především je nutné podepsat formulář, který je k dostání jak na internetu v elektronické podobě ve formátu v PDF, tak i na kontaktních místech MHD v papírové formě. Nezapomeňte si připravit také několik nezbytných věcí, jako je průkazová fotografie o velikosti 35×45 mm, na kterou je zapotřebí napsat zezadu Vaše jméno a příjmení hůlkovým písmem.

Jak už bývá pravidlem, pokud je žadatel mladší 15 let, je nutné, aby žádost podal zákonný zástupce. Pokud zastupujete osobu, která chce žádat o kartu, je zapotřebí přinést sebou plnou moc.

Kde se karta vydává?

Abyste nebloudili po Praze, tak Vám prozradíme, kde si podat žádost o Lítačku a pak i vyzvednout. V současné době je jediné výdejní místo ve Škodově paláci.

Otevírací doba je Po a St od 8:00 do 20:00, Út a Čt od 8:00 do 18:00. V pátek mají jen od 8 do 15:30. Snad to ani nemusíme zmiňovat, ale do budovy je umožněn bezbariérový přístup.

Design nové čipové karty

Design lítačky

Design karty je tvořen propletenými cestami.Tvůrci tím chtěli znázornit dopravní mapu. Možná si říkáte, že proč je karta právě zelená a zda to má nějaký speciální význam. Ne nemá. Hlavním důvodem změny barvy karty na MHD bylo odlišení se od starší Opencard. V plánu jsou kromě zelené barvy i další. O jejich dostupnosti Vás budeme neprodleně informovat.