Pražská lítačka pro děti od 6 do 15 let

7 Led

Vítáme Vás u dnešního článku, ve kterém se budeme opět bavit především o nově zavedené kartě na MHD – Lítačce. Tato karta se týká všech pražanů, kteří využívají městskou hromadnou dopravu. Již jsme zde Lítačku přiblížili důchodcům a nyní je na řadě představit jí i dětem. Pro děti a studenty jsou totiž jiné ceny a je dobré mít přehled kolik máte svým ratolestem dát peněz na pořízení Lítačky a kupónového jízdného.

Jste tu prvně? Co je to vlastně ta Lítačka?

Jedná se o čipovou kartu, na kterou se nahrávají kupony městské hromadné dopravy. Tudíž si nemusíte stále kupovat jednotlivé jízdenky. Dříve byla taková karta nazývána jako Opencard, v nedávné době se však odehrálo mnoho změn a Opencard skončila.

Pokud však stále vlastníte starou kartu Opencard a její platnost ještě nevypršela, v klidu si můžete počkat, až vyprší a následně si zakoupíte novou Lítačku. V případě, že chcete přejít ještě před koncem platnosti Opencard na Lítačku, tak postupujte podle tohoto návodu – odkaz na návod.

Lítačka pro děti do 6 do 15

Pokud Vaše dítě využívá městskou hromadnou dopravu v Praze, tak je nejvýhodnější mu pořídit průkaz PID. Případně pokud nechce kupovat PID, tak zakoupit čipovou kartu Lítačku na kterou se nahraje aplikace, díky které může dítě až do 10. narozenin jezdit pražskou hromadnou dopravou zcela zdarma.

Lítačku lze pořídit hned na několika výdejních místech po celé Praze:

  • Škodův Palác
  • Dopravní podnik hl. m. Prahy – Infocentrum Hradčanská
  • Předprodej DPP Praha – Roztyly
  • Dopravní podnik hlavního města Prahy – doplatková pokladna

Více se dozvíte v odkazu uvedeném níže 🙂 výdejním místům pro Lítačku jsme věnovali samostatný článek.

http://www.litackar.cz/litacka-vydejni-mista-vymena-za-opencard/

Pořízení Lítačky Vás vyjde pouze na 120 Kč. Samotná čipová karta ještě není průkazem k přepravě. Potřebnou aplikaci lze získat na předprodejních místech dopravního podniku ve stanicích metra. Seznam aplikací včetně jejich pořizovací ceny se uvádí na stránkách dopravního podniku.

Děti od 6 do 10 let jezdí po Praze zdarma – jediné co musí udělat, je prokázat se pomocí nějakého dokladu – např. školní průkazkou.

Děti od 10 do 15 let jezdí za poloviční jízdné – jediné co musí udělat, je prokázat se pomocí nějakého dokladu – např. školní průkazkou.

Kolik tedy dát dítěti na jízdné?

Je hned několik možností. Záleží, jestli chcete platit jízdné měsíční, čtvrtletní, 5 měsíční nebo 10 měsíční.

  • 30 denní jízdné 260 Kč
  • 90 denní jízdné 720 Kč
  • 150 denní jízdné 1200 Kč
  • 300 denní jízdné 2400 Kč

Více k cenám jízdného i pro ostatní skupiny se dozvíte v odkazu uvedeném níže.

http://www.litackar.cz/cenik-jizdneho/

V případě jakýchkoliv dotazů neváhejte a obraťte se na nás 🙂 rádi Vám poradíme.

4.4/5 - (5 votes)