Od kdy má platit Lítačka?

Lítačka je v dnešní době velmi časté téma, protože se jedná o zásadní změnu v systému a přechod držitelů staré Opencard na nový systém. My Vám prozradíme, od kdy má Lítačka vlastně platit a kromě toho se dozvíte i další zajímavosti o tomto novém systému.

Od kdy nabude  Lítačka své platnosti?

Nemusíte se v žádném případě obávat toho, že byste něco prošvihli. Lítačka byla nasazena už v únoru roku 2016 a k prodeji byla uvolněna až na začátku března. Tudíž si Lítačku můžete pořídit už teď hned, ale připravte si peněženku se 100 korunou.

Nejlepší možnost, jak Lítačku můžete získat bez poplatku, je ta, že si počkáte, až Vám vyprší platnost Opencard. Lítačku pak dostanete zdarma a s vyhotovením na počkání přímo na pobočce. Lítačka se teprve „rozjíždí“ a do té doby se může stát několik zásadních změn. Na lítačku je tedy lepší si počkat, než zbytečně platit. Město Vám nabídlo  výhodnou příležitost, tak proč jí nevyužít. Každá ušetřená koruna se dneska počítá.

Lítačka má dvě verze?

Říkáte si to není možné? No věřte nebo ne, lítačka je dostupná opravdu ve dvou verzích. Nejde však o vizáž nebo funkce. Jde o to, jestli si chcete žádat o anonymní kartu nebo kartu s Vašimi údaji.

Liší se v tom, že cena kuponů pro anonymní kartu je vyšší. Například, pokud si budete chtít koupit měsíční kupón s anonymní kartou. budete platit o 100 Kč více. Pokud tedy lítačku plánujete pouze pro osobní použítí, tak v rámci úspor doporučujeme zakoupit verzi s údaji.

Hra s Lítačkou

Na to, že je Lítačka teprve na počátku svého prosazení, už se vymýšlí různé akce. Jednou z nich je Hra Pražská Lítačka.

Co je ale smyslem hry?

Je to tak, že musíte během určeného času navštívit co nejvíc zastávek včetně bonusových, za pomocí všech dostupných dopravních prostředků. Můžete i taktizovat pro získání více bodů, pomocí bodové dotace. Hry se můžou účastnit téměř všechny věkové kategorie. Pointou téhle hry je zjištění, jak využíváte taktiku a nápady. Jedná se tak o zábavu na celý den a pro toho nejlepšího je připravena samozřejmě cena. To však dostanete za vítězsví  už prozrazovat nebudeme 🙂