Napište nám

Chcete nás kontaktovat? Měli byste zájem o nákup reklamy na našich stránkách anebo máte návrh možné spolupráce? Jak reklamě tak spolupráci se nebráníme.

Oficiální kontakt na Lítačku

Máte-li jakýkoliv dotaz na nás k Lítačce, tak také napište – rádi Vám poradíme.

stačí když nás kontaktujete prostřednictvím komentáře zde pod textem 🙂

65 thoughts on “Napište nám

 1. Dobrý den,
  našemu 12 ti letému synovi vypršela platnost Opencard, lze ji používat dále, když mu ještě není 15 let nebo musíme vyměnit za Lítačku ? A bude mít nadále jízdné zdarma do 15 ti let ?
  Děkuji
  Krejčí

 2. Dobrý den,

  mám dotaz, zlomila se mi opencart a je již nefunkční, převedete mi zbývající finance z opercarty na lítačku? Prosím o co nejrychlejší odpověď. Děkuji.

 3. Dobrý den,je možné zažádat o lítačku na městkou dopravu v Praze, pro důchodce,pokud nebydlím v Praze?Děkuji předem za odpověď. Spáčil

  • Dobrý den, chci si pořídit Lítačku jsem duchodce a jsem mimo Pražská kolik mě to bude stát na měsíc když k nám jezdí autobusy Pražské integrované dopravy a je to do 6pásma děkuji za odpověd Hezký den Šafářová

 4. Dobrý den, mam dotaz, zda lze prevest na litacku zakoupeny rocni kupon z opencard. (kupon si chci zakoupit v cervenci a platnost opencard mi vyprsi na konci roku) Dekuji.

 5. Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat kolik stojí lítačka na měsíc když je mi 15 let.

 6. Když si koupím dneska, tj. v červnu 2016, roční kupon, ale opencard konci platnost v listopadu 2016, co bude s obdobím po listopadu? Budu moct opencard používat až do konce ročního předplatného, nebo mi období po listopadu propadne nebo to půjde převést na litacku? Diky

 7. Přeji příjemný den,

  k 30.9.2016 mi končí OPENCARD a měla bych si zřídit Lítačku. Kdy nejdříve si mohu o ni žádat,
  aniž bych musela platit nějaký poplatek. Za odpověď předem děkuji.

 8. Mám stejný dotaz jako pan Spáčil jesti bude možnost požádat v Praze ,o lítačku pro duchodce,pokud tam nebydlím,mám tam vnuky a každou chvilku tam jezdím .Děkuji za odpověd .Šottníková

 9. Dobrý den. Už dvakrát jsem byl na výdejním místě ve Škodově paláci, cca 3 h. před zavírací dobou!!! A pokaždé už nešlo vytisknout pořadové číslo z důvodu přeplněnosti!!! Jaký den a čas je dobré přijít???
  Nehodlám totiž trávit dovolenou ve Škodově paláci!!!

 10. Dobrý den,patnost Opencart mi vyprší 31.7.Mohu zažádat o ítačku již nyní, aniž bych musea uhradit
  100,- Kč poplatek?
  Děkuji za odpověď

 11. Dobrý den,
  zajímalo by mě, proč se výměna OpenCard za Lítačku dělá pouze v Jungmannce, proč nemohu zažádat v okénku u metra tam, kde se dobíjí kupony.
  Přijde mi to jako zbytečná buzerace a ztráta času lidí, kteří si řádně platí jízdné.
  Kupon mi platí do konce roku, ale stávající OpenCard končí platnost v září.
  Musím tedy „letět“ vyměnit kartu a v prosinci zas vystát frontu na nový kupon.
  Opravdu si umím představit využít tento čas lépe :-((((

 12. Dobrý den, opencard mi končí v polovině listopadu…avšak před pár dny jsem si na ní nechal nahrát Pražský roční kupon. Jak je to s převedením na novou kartu lítačka? Není třeba se zastavit nějakou dobu před koncem její platnosti, abych o ten roční kupon nepřišel? jak to bude s příměstským cestováním – jezdím každý den do 2.pásma přím.dopravy. To bude taky nahraný kupon na lítačce jako jsem měl dosud na opencard? Díky za odpovědi. M.J.

 13. Dobrý den
  Chtěla bych se zeptat kde všude mohu vyřídit lítačku. Prý jste rozšířili místa k vyřízení. Když mi končí platnost 30.9.2016
  a mám koupený roční kupon k 1.1.2017 převedete mi ho na novou kartu nebo ho budu muset kupovat znovu.
  Jestli rozumím dobře Opencard mi skončí 30.9 a já 1.10 půjdu pro novou kartu zdarma ??
  Moc děkuji za odpověď Procházka

 14. Dobrý den, mě zajímá, kdy a kde budou otevřena další kontaktní místa na vydávání lítaček. V pátek jsem byla ve Škodově paláci a nemohla jsem se dostat ani k pánovi který rozdával pořadní lístky.

 15. Dobrý den, Opencard mi končí 31.8.2016 a mám nahraný kupon. Budu muset při pořízení Lítačky online pro přehrání zaplaceného jízdného na pobočku? Děkuji za odpověď.

 16. Dobrý den , Opencart nás seniory opravnovala na př. zdarma nebo levněji na nějaké akce : na př.do ZOO, muzeí /muzeum hl. města Prahy, Botanické zahrady a nevím, momentálně mě nenapadá kam ještě. To s převoden na lítačku padá? Jaké výhody nám zbyly, bude platit dál na Busy 300,400? Nebo je to mlčky další z podvodů na seniory? Co nám poskytne lítačka kromě jízdy v Praze a knihovny? prosím o urychlenou odpověď ?

 17. Dobrý den,
  Je mi 64 let a mám propadlou Opencard. Mám si pořídit lítačku nebo jen papírovou kartičku,abych mohla jezdit za polovic jizdné po Praze.
  Děkuji předem za odpověď.
  Matiášová Šárka

 18. Dobrý den,
  netuším, odkud čerpáte údaje o průměrné době strávené výměnou Opencard za Lítačku… Na Roztylech uvádíte 10 minut. Ve skutečnosti pracuje jedna přepážka a doba strávená ve frontě se pohybuje mezi jednou a dvěma hodinami.

 19. Dobrý den jelikož jse budu teprve stehovat do Prahy,tak bych jse chtel zeptat,kdyz jsi poridim litačku plati mi po cele Praze a na vsechno jako Metro Bus a Tramvaj???a jake jsou ceny na menesic nebo cvrtroku? Predem dekuju za odpoved

 20. Dobrý den, ráda bych se zeptala proč důchodci kterým vyprší platnost opencard v září a mají na ní nahraný pětiměsíční kupon od 1.8.2016 platí za vydání lítačky 100.-Kč. Před dvěma týdny jim paní na přepážce řekne, že je vše zdarma a nyní je vše jinak. Nemají přístup k internetu a tak naivně věřili informacím proškolené pracovnice. Není to klamání ze strany Magistrátu?

  • Dobrý den,

   při expiraci Opencard by Vám měli na pobočce zdarma vydat Lítačku a zbytek kuponu převést 🙂

 21. Dobrý den, chci se zeptat když budu zařizovat 15leté studentce lítečku budu potřebovat nějaké potvrzení o studiu nebo ji můžeme zařídit už teď o prázdninách?Děkuji

 22. dobrý den,
  velmi by mě zajímalo, kdo vymyslel a proč tak blbý název pro průkazku na pražskou MHD? A můžeme se po volbách zase těšit na novou kartu, třeba žlutou nebo modrou ? Děkuji za odpověď

  • Dobrý den,

   to je Váš subjektivní názor. Spoustě lidí se ale nový název zamlouvá 🙂

 23. Přeji hezký den,
  platnost mojí Opencard byla původně do 31.8.12. Dvakrát bylo možno jí prodloužit a já toho využila. Nyní v srpnu tedy definitivně platnost končí a já se ptám – kdy si mám požádat o vydání Lítačky? V jakém časovém horizontu? Bude mi Lítačka vydána automaticky? Nebo mám o ní elektronicky požádat?
  Děkuji za vaší odpověd‘

 24. Dobrý den,
  před týdnem jsem si podala žádost na vyřízení Lítačky (papírovou žádostí v infocentru Anděl). Chtěla bych se zeptat jaká je přibližná doba vyřízení.

  Předem děkuji za odpověď

  MM.

 25. Dobrý den, synovi je 16 let, lítačku neměl, může si zažádat přes internet?
  Děkuji za odpověď, Jiřina

 26. Dobrý den. Lze poslat elektronicky fotografii, která je ve formátu A5 s tím, že vy si z ní uděláte výřez, který bude potřeba na průkazku? (fotografie je postava do půl pasu.
  děkuji

  • Dobrý den,

   bohužel to nelze. Fotografie musí splňovat tato kritéria:

   Po vyplnění formuláře musíte nahrát fotografii, která by měla splňovat určitá kritéria:

   Musí být aktuální
   Velikost průkazové fotografie
   Maximální velikost: 2 MB
   Minimální výška a šířka 346px x 260px
   Podporované formáty: jpg, jpeg a png

 27. Dobrý den,
  chci si objednat Lítačku,bydlím v Praze , ale v občanském průkaze mám trvalé bydliště jinde. Jsem důchodce, 2.12.2016 mně bude 65 let, tedy chtěla bych jezdit zadarmo. Poraďte mi ,jak to mám udělat.

 28. Dobrý den,
  pokusila jsem si objednat lítačku on line a v závěru vyplňování jsem dospěla ke kroku nahrání průkazové fotografie, o které jsem netušila, že ji budu potřebovat, neboť jsem se domnívala, že bude převzata z Open card. Přerušila jsem tedy objednávání on line. Pořídila jsem si aktuální průkazovou fotografii, převedla do formátu jpg. a hodlala objednat lítačku on line, což už bohužel nejde, neboť po zadání emailové adresy a zdlouhavého dokazování, že nejsem robot se neustále objevuje hláška “ vida, tento email už někdo používá“ a nelze pokračovat dále. Jak tedy v tomto případě postupovat při objednávání on line?

 29. Dobrý den, zažádala jsem o Lítačku přes internet a obratem ji zaplatila převodem z účtu 3. 8.
  Nepřišlo mi žádné potvrzení o tom,že by byla moje žádost vyřizována a naopak po přihlášení k účtu se neustále ukazuje pouze informace, že žádost čeká na platbu. Zkontrolovala jsem,zda byla platba odeslána správně a po potvrzení jsem opakovaně mailem kontaktovala info-lítačka.
  Bohužel se nikdo neobtěžoval mi odpovědět a telefonní infolinka je nedostupná. Chtěla bych vědět,zda mám nějakou možnost zjistit,jestli mi kartu vyřídíte,nebo jestli si ji mám tedy zajistit osobně a peníze mi vrátíte. A funguje vůbec objednávání přes internet? Děkuji Alena

 30. Dobrý den. V textech píšete, že není dobré provést výměnu O za L v předstihu ( z důvodu poplatku 100.-Kč) – lépe až když končí platnost O. Toto není blížeji specifikováno, tedy v jakém časovém předstihu si mám zažádat – měsíc, týden, v den ukončení platnosti??. Jsem důchodce. Na současné O mám fotografii a nepamatuji se, že by se někdo ptal, zda s souhlasím s uchováním indícií. Jak zjistím, zda si mám – nemám – přinést nyní fotku? Jaké mají být rozměry fotky?
  Děkuji. Jiří

 31. Dobrý den,
  psala jsem sem dotaz již minulý týden, ale byl smazán….zkusím tedy znovu.
  Objednala jsem si kartu s doručením domů, poštou.. na opencard mám nahraný roční kupon s platností do února 2017 (karta platí do 30.9.2016). Co mám udělat pro přehrání kuponu z opencard na lítačku? Musím kvůli tomu na nějaké kontaktní místo, nebo bude stačit navštívit validátor?
  Jak postupovat?
  Děkuji.

  • Tady si holt musím odpovědět sama….karta došla, stačilo dojít k validátoru, po chvíli se na kartu nahrálo vše, co jsem měla na opencard, tzn. pražské jízdné i příměstské….Opravdu to byla jen chvilička (minutka-dvě)…..

 32. Dobrý den, objednala jsem si přes internet lítačku a zaplatila 50 Kč. Nemůžu se ale nikde dočíst, za jak dlouho budu mít lítačku k vyzvednutí? Děkuji za odpověď!

 33. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat jestli půjde na Lítačku stejně jako na opencard dobít jízdné na příměstkou dopravu PID pro první a druhé pásmo.

  • Dobrý den, mám podobný problém jako předchozí příspěvek, Opencard mi končí v 11/2016. Jezdím i příměstkou dopravou – pásma 1 – 4 do Berouna. Bude možné koupit-dobít i tato pásma? Převedou se mi na novou kartu zbývající platné kupony – pražský je roční a příměstský čtvrtletní. Nikde jsem se pořádně nedočetl, jestli bude platit i pro příměstskou dopravu. Pokud ne, tak kde zjistím, jak si zajistit nějaké kupony pro příměstskou dopravu. Nebo je to návod jak donutit lidi jezdit do Prahy raději autem? Děkuji za informace. Zatím mám pocit, že je to krok zpět.

 34. Opravdu by mě zajímalo kolik dostal ten inteligent za vytvoření webové stránky lítačka.cz !!! Za takovou nekvalitní práci by tento člověk měl být už dávno na pracáku. Je s podivem, že vedení pražského magistrátu tyto stránky posvětilo !!! Asi to bude s. Krnáčové nějaký kamarád !! Vůbec se tam nedozvíte základní informace co a jak budete potřebovat k vystavení lítačky. Hlavně, že tam musíte 100000000000000000 kliknout na to, že nejste robot !!!! Větší blbost ten dotyčný vymyslet nemohl asi měl silnou virózu !!! Když už jste si mysleli, že proběhlo vše jak má tak vám druhý den pošlou email a tam vás jako debila upozorní na to, že fotografie je nekvalitní nebo že si na ní nejsem podobný !!!! Můžete mi laskavě vysvětlit , který šmírák to zjistil !!! A podle čeho usoudil, že si nejsem podobný ??? Děkuji za odpověď ale asi se jí nedočkám

 35. Dobrý den, mám vystavenou průkazku PID senior, kterou využívám při příležitostných návštěvách Prahy. Bude i nadále platná? Děkuji za odpověď.

 36. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, jak PRODLOUŽIT lítačku, když mi bude už 15 let. Vím, že je to od 15 zpoplatněné, jen nevím kde si o to mohu zažádat a jakým způsobem. Děkuji za Vaši odpověď.

 37. Dobrý den,může lítačku pro 11 letého syna vyřídít 17 letá dcera 🙂

 38. MAM DOTAZ 6 ZAŘÍ JSEM OBJEDNÁVAL LÍTAČKU A NEVIM JESTLI JSEM SI TO NECHAL POSLAT NA BYDLIŠTĚ

 39. Dobrý den, kolik stojí LÍTAČKA pro dítě 11 let ? Kde ji mohu koupit ?
  Děkuji
  Dalibor Beran

 40. Dobrý den. Objednala jsem si lítačku přes internet. Tedy doufám. Mohu to nějak zjistit. Abych na ní zbytečně nečekala. Děkuji Tichá

 41. Dobrý den,
  dne 22.8. jsme si prostřednictvím internetu požádala o kartu,50.-Kč jsem zaplatila 22.8.2016 a do dnešního dne kartu nemám.Kdy jí dostanu

 42. Jsem z Kladenska, Lítačku nově vlastním, co mám udělat, abych po 70. letech jezdil po Praze zdarma?

 43. Dobrý den, v pátek 30.9.2017 jsem našla v Praze OpenCard na jméno Aleš Vybíral. Linka 139. Chtěla bych se zeptat jestli ji mám někam odevzdat nebo co s ní mám dělat? Děkuji za odpověď:-)

 44. Dobrý den,

  objednal jsem si Lítačku online přes Internet se zasláním poštou domů za 0 Kč.
  Ale v mém účtu k Lítačce se stále objevuje požadavek: PLATBA.
  Jak to, když jsem zvolil zaslání poštou domů za 0 korun?
  Tak ať se vyřizování mé objednávky konečně uvede do pohybu.

 45. Dobrý den,

  Funguje lítačka i na vlak v rámci Prahy? Konkrétně z hl. nádraží do Praha Uhříněves?

 46. Dobrý den,
  nedaří se mi možnost dobít si lítačku kartou a pak jen kupon nabít ve validátoru. Poradí mi někdo?
  Zvykl jsem si, že nemusím nikam jezdit a stát frontu, abych si ji dobil.

  Děkuji

 47. Dobrý den,
  bylo mi řečeno, že lze lítačku objednat přes internet. Nenašel jsem ovšem kontakt jako první žadatel, který nemá ani lítačku ani opencard. Je vůbec možné si tuto kartu objednat aniž bych musel někde lítat ?
  Děkuji Miloš

 48. Dobrý den, chci se zeptat, zda již není hotova moje lítačka – č. 01988791, žádost podána 30. října t.r.
  Byla jsem mimo republiku, nevím, resp. jsem nenašla vyrozumění, že si ji mám přijít vyzvednout. Slečna na přepážce říkala, že by to mělo být do dvou týdnů s tím, že ale lhůta na vyřízení je třicet dnů.

  Děkuji

  dr. Lochovská

Comments are closed.